ויקימינים:מה ויקימינים איננו

This page is a translated version of the page Wikispecies:What Wikispecies is not and the translation is 75% complete.
Outdated translations are marked like this.

ויקימינים הוא מאגר מינים מקוון, וצריך להיות מטופל ככזה. יש מספר דברים שוויקימינים אינו:

  • ויקימינים אינו פסקת מידע על מינים. קטע של מידע הוא תלוי שפה ויוביל להנחה מוטעית שוויקימינים הוא התפצלות של ויקיפדיה, מה אינו נכון.
  • ויקימינים אינו דף. אין שום הגבלת גודל.
  • ויקימינים אינו אינציקלופדיה כללית. למשל, בוויקימינים רשימה חלקית של מאגרים עם חומרים בעלי חשיבות טקסונומית, כמו גם דוגמאות כלליות. מאגרים אלו מתוחזקים לרוב על ידי מוזיאונים או אוניברסיטאות, בוויקימינים אין ערכים על האוניברסיטאות והמוזיאונים עצמם בגלל שלמוסדות אלו אין ערך משמעותי בקטלוג המינים. למידע עליהם, נא השתמשו בוויקיפדיה.
  • נא לא להוסיף את האתר הפרטי שלכם לוויקימינים.
  • ויקימינים אינו מאגר תמונות. אומנם תמונות יכולות להעשיר את הערך אבל זה לא אמור להיות התוכן היחידי בערך ותמונה לא צריכה להיות אמנות מופשטת. למשל, אל תשתמשו בתמונות שמשחזרו בעלי חיים פרה־היסטוריים כמו דינוזאורים או צמחים פרה־היסטוריים בגלל שהם רק לעיתים נדירות מדוייקים. במקום זאת, הדמיות מדעיות ותמונות ברורות של האורגניזם מתאימות יותר לוויקימינים. כתוצאה ממדריך התמונות שלנו, לכל מין מספיקה תמונה אחת ולעיתים נדירות שתיים. אם אתם מעוניינים בכל זאת להעלות את התמונה שלכם, העדיפו את ויקישיתוף על פני ויקימינים, יותר אנשים יכולים להשתמש בתמונה אם היא שם.
  • ויקימינים אינו מאגר קישורים. ריבוי קישורים לאתר מסויים יכול להיחשב כקידום או פרסום וקישורים אלו ימחקו.