Wikidruhy:Co Wikidruhy nejsou

This page is a translated version of the page Wikispecies:What Wikispecies is not and the translation is 75% complete.
Outdated translations are marked like this.

Wikidruhy jsou online druhový adresář, a musí takovým zůstat. Existují určité věci, které do Wikidruhů nepatří:

  • Wikidruhy nejsou encyklopedickými články o druzích. Textové články jsou ale jazykově specifické a mohly by vyvolat nesprávný dojem, že Wikidruhy jsou náhradou Wikipedie; to ale nejsou.
  • Wikidruhy nejsou z papíru. Neexistuje žádné omezení velikosti.
  • Wikidruhy nejsou všeobecnou encyklopedií. Wikidruhy například uvádějí některé z repozitářů, uchovávajících typové materiály taxonomického významu, jako například holotypy. Zatímco tato úložiště jsou často udržována na univerzitách a v muzeích, Wikidruhy nemají žádné články o skutečných univerzitách nebo muzeích, neboť tyto instituce nemají žádnou přidanou hodnotu, pokud jde o systematiku taxonů. Informace o nich naleznete použitím Wikipedie.
  • Nevkládejte do Wikidruhů odkazy na své vlastní webové stránky.
  • Wikidruhy nejsou úložištěm obrázků. Ačkoli obrázky druhu mohou doplnit článek, neměly by být na této stránce jedinou věcí a neměly by být abstraktním uměním. Nepoužívejte například umělecká ztvárnění prehistorických forem života, jako jsou dinosauři nebo prehistorické rostliny, protože jsou jen velmi vzácně fakticky přesné. Ideálním grafickým materiálem pro Wikidruhy jsou vědecké ilustrace a kvalitní fotografie organismů. Pokud opravdu chcete svůj obrázek zveřejnit, použijte prosím Commons - tam bude moci Váš obrázek posloužit většímu množství lidí.
  • Wikidruhy nejsou kartotékou odkazů. Nadměrné využívání odkazů na jiné stránky může být považováno za propagaci nebo reklamu a odkazy budou smazány.