Vikitür:Vikiveri Projesi

This page is a translated version of the page Wikispecies:Project Wikidata and the translation is 79% complete.
Outdated translations are marked like this.

Proje Vikiveriye hoşgeldiniz.Wikispecies Projects. Bu sayfa, Vikitür'ün Vikiveri'ye entegrasyonu ile ilgilenenler içindir.

Buradaki tartışmaları takip etmek ve sayfa değiştiğinde bildirim almak istiyorsanız, lütfen bu sayfayı izleme listenize ekleyin ve her giriş yaptığınızda, değişiklikleri göreceksiniz. your watchlist.

Vikiveri Nedir?

Vikiveri açık ve işbirliğine dayalı bir veritabanı oluşturmak için yapılan bir Wikimedia projesidir. Wikimedia Commons'ın medya dosyaları için ne olduğu veriler içindir: interwiki referansları, harici tanımlayıcılar ve istatistiksel bilgiler gibi yapısal verilerin erişimini ve yönetimini merkezileştirir. Vikiveri, Wikimedia projeleri bulunan tüm dillerde veri ve etiketler içerir.

Görev

Vikitür'ün Vikiveri ile entegrasyonunu tartışmak ve Vikiveri:Vikitür ile bir işbirliği platformu olarak hizmet etmek.

Mevcut durum

Ekim 2015 itibariyle, Vikiveri ile entegrasyonun ilk aşaması başladı. Vikiveri'de "site bağlantılarını" saklamak artık mümkün. Bu, hangi öğenin Vikitür'deki (takson, yazar, dergi veya kurum için) sayfayla ilgili olduğunu gösterir. Bu, birden fazla dilde, ilgili Wikipedia makalelerine bağlanma sürecini otomatik hale getirir ve bu nedenle bu bağlantıların artık manuel olarak girilmesi gerekmez.

And, pending, for templates for journal articles.

Faydalı komut dosyası

d:User:Yair rand/WikidataInfo.js üzerindeki kullanıcı komut dosyası, bir vikitürs sayfasının başlığının altına, karşılık gelen vikiveri öğesine bir bağlantı veya yoksa bir tane oluşturmak için bir bağlantı ekler. Önceki durumda, hepsi de tercih ettiğiniz dilde etiketi ve takma adları ekler.

Sadece kodu ekleyin:

mw.loader.load("//www.wikidata.org/w/index.php?title=User:Yair rand/WikidataInfo.js&action=raw&ctype=text/javascript"); // Backlink: [[d:User:Yair rand/WikidataInfo.js]]

to your common.js page on this wiki; or to meta:Special:Mypage/global.js (the latter will make it work on all projects)

Şablonlar

  • {{ P}} - Wikiveri özelliklerine bağlantı için
  • {{ Q}} - Wikiveri öğelerine bağlantı için
  • {{ Image}} - herhangi bir yerel değer belirtilmezse Wikiveri'den bir görüntünün kopyasını ekler
  • {{ Authority control}} - Wikiveri'den tanımlayıcıları çevirir

Daha fazla okuma

Katılımcılar