Help:Імена авторів

This page is a translated version of the page Help:Author Names and the translation is 100% complete.

Імена авторів

Секція назв у статті про таксон повинна містити також ім'я легітимного автора цього таксона. Має бути вказане й посилання на відповідну статтю автора. Ми зберігаємо статті у Віківидах з мінімумом інформації. Переконайтеся також, що існує відповідний елемент у Вікіданих.

Для кожного зі співавторів має бути відведена окрема категорія, а краще окремий рядок для розбірливості. Наприклад, для трьох співавторів X, Y і Z це виглядатиме так:

[[Category:X taxa]]
[[Category:Y taxa]]
[[Category:Z taxa]]

З технічних причин не повинно бути пробілів після двокрапки. Зауважте, що ці категорії повинні міститись лише на сторінках таксонів і завжди внизу сторінки.

Форматування сторінок авторів

Заголовок інформації

Перший рядок має складатися з прізвища автора (жирним шрифтом), року його народження і, якщо людина померла, смерті (у дужках; для уникнення неоднозначності можна також навести місяць або дні), далі йдуть національність автора і наукові дисципліни (зі спеціалізацією, якщо відомо).

У другому рядку слід вказати абревіатуру автора (жирним шрифтом), якщо вона відома.

Третій рядок може бути дуже коротким описом для пояснення. Іноді для уточнення може бути додана додаткова інформація, особливо коли є ще один автор з таким самим ім'ям (часто це буває у випадку батьків/дітей, рідних братів або сестер, чоловіка/дружини в межах однієї сфери діяльності). Це допоможе уникнути неоднозначності в пошуках автора конкретного таксону. Тому бажано, щоб такі додаткові імена авторів були відповідно пов'язані з їхніми сторінками у Віківидах. У кінці може бути додана адреса місця роботи, якщо вона відома.

Таксони автора

Ця секція виводить інформацію, автоматично отриману зі згаданої вище [[Category:X taxa]]. Це можна зробити додаванням шаблону {{Taxa authored}}:

{{Taxa authored}}

Не більше, не менше. Секція "Назви таксонів автора" не має містити вкладений список усіх відповідних таксонів. Деякі автори дали назву сотням, а в деяких випадках навіть кільком тисячам таксонів. Перераховування їх усіх безпосередньо на сторінках авторів є безладним заняттям, ускладнює читання сторінок та керування ними. Натомість зазначений вище код автоматично додасть посилання на категорію, в якій перелічені всі назви таксонів саме цього автора. Крім того, об'єднання сторінок таксонів у категорії за автором може допомогти в пошуку.

Таксономічні роботи

Корисно включити маркований список опублікованих робіт автора з таксономії під підзаголовком == {{int:Publications}} ==, вставивши після нього шаблон {{Inc}}. У цій секції публікації можна додавати як посилання або як шаблони-посилання. Наприклад, посилання, за яким іде шаблон-посилання:

== {{int:Publications}} ==
{{Inc}}
* {{a|Arthur Gardiner Butler|Butler, A.G.}} 1876. Revision of the heterocerous Lepidoptera of the family Sphingidae. ''Trans. zool. Soc. Lond.'' 9 [http://biodiversitylibrary.org/page/30865431 511–644.]
{{Stempffer, 1967}}

Якщо шаблон-посилання існує, він завжди має використовуватися замість повторювання тексту.

Шаблони-посилання використовувати набагато краще, якщо посилання містить багато нових таксонів і, ймовірно, буде використовуватися на багатьох сторінках таксонів.

Посилання

Ця секція може містити посилання на біографію або curriculum vitae, на персональну сторінку за місцем роботи, профіль у ResearchGate та ін.

== {{int:Links}} ==
* [http://www.nybg.org/bsci/staf/buck.html CV at The New York Botanical Gardens]

Категорії

Статтю, як мінімум, слід додати до категорії авторів таксонів. Ви можете також додати автора до інших відповідних категорій.

{{Authority control}}

{{DEFAULTSORT:Buck, William Russell}}
[[Category:Taxon authorities]]
[[Category:Botanists]]

У нас вже є категорії для таких дисциплін: Category:Arachnologists - Category:Botanists - Category:Bryologists - Category:Carcinologists - Category:Cnidariologists - Category:Coleopterists - Category:Copepodologists - Category:Dipterists - Category:Entomologists - Category:Helminthologists - Category:Herpetologists - Category:Ichthyologists - Category:Lepidopterists - Category:Lichenologists - Category:Malacologists - Category:Microbiologists - Category:Mycologists - Category:Myriapodologists - Category:Myrmecologists - Category:Ornithologists - Category:Ostracodologists - Category:Paleoentomologists - Category:Paleoichthyologists - Category:Palaeontologists - Category:Parasitologists - Category:Phycologists - Category:Spongiologists - Category:Zoologists
Дивись Category:Biologists і Category:Taxon Authorities, щоб перевірити наявність дисциплін, що не увійшли до цього переліку.

Повний приклад сторінки автора

{{image}}
'''Georges Cuvier''' (1769–1832), French naturalist and zoologist. Elder brother of [[Frédéric Cuvier]] (1773–1838), French zoologist and palaeontologist.

{{Author abbreviation|Zoological}}: '''J.Fabr.''' <!-- If you deal with a botanist/mycologist, use {{IPNI standard form}} instead. -->

{{Taxa authored}}

== {{int:Publications}} ==
{{Inc}}
* 1st publication
* 2nd publication
* etc...

== {{int:References}} ==
* {{aut|Faria, F.}} 2012. Georges Cuvier: do estudo dos fósseis à paleontologia. São Paulo: ''Scientiae Studia & Editora'' 34.

{{Authority control}}

{{DEFAULTSORT:Cuvier, Georges}}
[[Category:Taxon authorities]]
[[Category:Naturalists]]
[[Category:Zoologists]]

Додавання записів до Catalog:Taxon Authorities

Catalog:Taxon Authorities повинен містити перелік усіх таксонів, на які є посилання у Віківидах. Автори додаються в алфавітному порядку за прізвищем. Якщо автор має "офіційну" абревіатуру, вона записується жирним шрифтом у круглих дужках. Ми вважаємо IPNI офіційним джерелом скорочень для ботаніків.

Додавайте посилання на статті разом із роками народження та смерті.

Посилання для авторів таксонів

Існує декілька джерел інформації про авторів таксонів.

Французька Вікіпедія має добре розвинений портал з історії науки: Portail sur l'histoire de la zoologie et de la botanique

Більшість Вікіпедій має списки авторів за скороченням.

Існує також ряд інтернет-джерел:

  • Для ботаніків офіційним джерелом скорочень вважається IPNI.
  • Для орнітологів досить багато інформації містить zoonomen.
  • Для морських біологів багато довідкової інформації надає Biographical Etymology of Marine Organism Names (BEMON).

Нормативний контроль

Включіть до сторінки шаблон {{Authority control}}, як показано вище. Він автоматично імпортує значення з Вікіданих. Якщо ж значення не будуть знайдені, шаблон не показуватиметься.

Див. також

Настанови щодо використання зображень Author Names/uk Шаблони проєкту