Wikispecies:Зв'язки з громадськістю

This page is a translated version of the page Wikispecies:PR and the translation is 100% complete.

Віківиди: Еволюція вільного каталогу видів!

У серпні 2004 року Фонд Вікімедіа започаткував новий проект Віківиди. Цей веб-сайт був створений як зібрання таксономічної та біологічної інформації з відкритим кодом.

Вміст Віківидів

Віківиди розраховані на серйозну й зацікавлену спільноту: науковців, студентів, викладачів. Вони мають на меті пов'язати інші проекти Фонду Вікімедіа й не повинні стати біо-Вікіпедією. У вікі-спільноті є люди, які бояться розгалуження Вікіпедії, це той шлях розвитку, якого ми всі хочемо уникнути. Тому був розроблені шаблони для контенту, які повинні стати керівним принципом. Зрештою лише користувачі Віківидів вирішують, якими вони стануть.

Шаблон пропонує рекомендовану базову структуру для сторінок:

TAXONAVIGATION (Навігація по таксонах): Використовуйте найбільш вживані клади таксономічного дерева і створюйте зручну навігацію по всіх групах живих організмів. Щоб знайти шаблони для навігації на таксонах, просто клацніть "edit" ("ред.") у верхній частині будь-якої сторінки таксонів. Для використання шаблону введіть назву клади {{Nameofclade}}, наприклад, для птахів: {{Aves}}.

NAME (Назва): Вкажіть біноміальну назву, згідно з оригінальною авторською назвою, наприклад: Meles meles Linnaeus, 1758.

REFERENCES (Посилання): Вкажіть публікацію з оригінальним описом виду. Спробуйте пошукати її на цих сайтах:

VERNACULAR NAMES (назви рідними мовами): Вкажіть назви іншими мовами (інструкції на сторінці Help:Секція назв рідними мовами). Посилання на статті про цей вид у різних мовних розділах Вікіпедії додаються автоматично, наприклад: [[en:Badger]] (посилання на борсуків в англійській Вікіпедії), [[uk:Борсук]] (посилання на борсука в українській Вікіпедії).

OTHER (інше): Намагайтесь уникати іншої інформації. Якщо це потрібно, додайте її на сторінку обговорення таксону. Щоб зберегти зрозумілість для всіх мов, додаткову інформацію про певний таксон слід додавати на сторінках відповідної Вікіпедії.

Віхи Віківидів

20 травня 2007 року обсяг Віківидів перевищив 100 000 статей. Ця віха була зафіксована в Новинах Вікімедіа і потрапила до гарячого рядку Вісника Вікіпедії. Відповідний пост з'явився у вікі Wikizine. Більше віх дивись: Wikispecies:Wikispecies milestones.

У 2015 році ми інтегрувалися із сестринським проектом Вікідані для координації структурованих даних з іншими проєктами Фонду Вікімедіа.

Майбутнє Віківидів

Якими Віківиди стануть у підсумку? Як уже зазначалося вище, це буде сильно залежати від користувачів цього ресурсу та від їх бажання ділитися знаннями. Зараз це величезне зібрання онлайн-інформації, яку можна знайти на різних веб-сайтах. Одним із них є www.itis.gov, щось на зразок офіційного ресурсу. Іншим дуже хорошим джерелом є www.biolib.cz/en/main. Більшість інших джерел захищені авторськими правами, часто є не дуже зручними для користувачів або обмежуються певною групою видів.

Це дуже схоже на ситуацію, що існувала в загальних енциклопедіях до 2001 року. Тоді з'явилася Вікіпедія й миттєво досягла успіху. Вікіпедія довела, що концепція самокерованої інформації може чудово працювати. Немає підстав вважати, що Віківиди не стануть коштовним джерелом інформації.

Залежно від інтересів користувачів, доданий контент може зробити Віківиди найбільшим архівом зображень з відкритим доступом, що стосуються британської дикої природи; ключом для визначення всіх європейських морських організмів; навчальним посібником для викладачів середньої школи; архівом місцевих народних назв трав; колекцією веб-посилань на ресурси про корали; джерелом для пристрасних герпетологів, які хочуть більше дізнатися про своїх домашніх тварин; або просто необмеженим форумом, що постійно розширюється, для всіх тих, хто поділяє пристрасний інтерес до життєвих форм цієї планети.

Якими стануть Віківиди, залежить від вас. Ми надаємо вам технологію; а ви додаєте контент, який хочете бачити.

Нехай Віківиди розвиваються!