Віківиди:Адміністратори інтерфейсу

This page is a translated version of the page Wikispecies:Interface administrators and the translation is 100% complete.
Щоб негайно зв'язатися з адміністратором інтерфейсу, перейдіть на сторінку Запити до адміністраторів інтерфейсу. (Якщо вам потрібно зв'язатися з адміністратором, натомість скористайтеся сторінкою Запити до адміністраторів.)

Хто такий адміністратор інтерфейсу?

Адміністратори інтерфейсу - це користувачі, які можуть редагувати всі сторінки, написані за допомогою CSS, JavaScript або JSON, а також сторінок у просторі назв MediaWiki. Ці сторінки виконуються у браузерах усіх редакторів і читачів Вікіпедії як програмний код, який може бути використаний для зміни стилю вмісту, зміни поведінки сторінок або навіть для створення складних інструментів, які допоможуть при редагуванні. Усі зареєстровані користувачі можуть редагувати власні особисті JS/CSS/JSON-сторінки (як описано в Wikipedia:User scripts), але адміністратори інтерфейсу є єдиною локальною групою користувачів, яка має можливість редагувати будь-яку CSS- або JS-сторінку у Віківидах, включаючи скрипти інших користувачів.

Повноваження адміністратора інтерфейсу обмежені періодом 1 рік, після чого користувач автоматично позбавляється цих прав. Якщо потрібно, користувач може повторно подати заявку на новий період. Обмежений період встановлений як упереджувальний захід проти того, що користувач з такими правами може розблокувати деякі потужні інструменти, які можуть бути потенційно небезпечними в руках користувача-зловмисника. Через це права адміністратора інтерфейсу надаються лише користувачам з високим рівнем довіри, які мають принаймні базові знання CSS та JS, ознайомлені з правилами приватності та практикою проектів Вікімедіа, мають чітке уявлення про безпеку облікових записів (вибирають надійні та унікальні паролі, не наражаються на шкідливе програмне забезпечення, а також, що є бажаним, застосовують двофакторну авторизацію для входу).

Якщо вам потрібна допомога адміністратора інтерфейсу, ви можете зробити запит на сторінці Interface administrators' Noticeboard.

Технічні можливості

У просторі назв MediaWiki є два типи сторінок: сторінки повідомлень (message pages) та сторінки конфігурації сайту (site configuration pages). Адміністратори інтерфейсу можуть редагувати та видаляти ці сторінки, а також можуть змінювати сторінки конфігурації користувачів (user configuration pages) у просторі користувача інших редакторів. Натомість адміністратори, які не є адміністраторами інтерфейсу, можуть редагувати та видаляти більшість сторінок повідомлень (message pages), але не всі.

Адміністратори та приховувачі, які не є адміністраторами інтерфейсу, можуть видаляти та редагувати (або блокувати у випадку приховувачів) сторінки JS або CSS в просторі користувача інших редакторів, а також переглядати їхні видалені версії. Але вони не можуть відновити версії цих сторінок. Як звичайні адміністратори, так і адміністратори інтерфейсу можуть змінювати сторінки JSON у просторі назв MediaWiki або в просторі користувача інших редакторів.

Доступ до файлу коду сторінок у просторі назв MediaWiki та в просторі користувача інших редакторів
Права Користувач Адміністратор Адміністратор інтерфейсу
Перегляд Yes Yes Yes
Створення No No Yes
Редагування No No Yes
Переміщення No No Yes
Видалення No Yes Yes
Перегляд видаленої історії No Yes Yes
Відновлення No No Yes

Список адміністраторів інтерфейсу

Зараз у Віківидах є 2 адміністраторів інтерфейсу.

Юзербокс адміністратора інтерфейсу Віківидів

Адміністратори інтерфейсу можуть використовувати юзербокс адміністратора інтерфейсу на своїй сторінці користувача, скопіювавши-вставивши на неї цей код: {{User Interface Admin}} Зауважте, що цей юзербокс можуть використовувати лише члени групи адміністраторів інтерфейсу.

Заявки на адміністратора інтерфейсу

Будь ласка, поясніть тут, чому вам потрібен доступ до прав адміністратора інтерфейсу. Через сім днів, якщо буде загальна згода, один із бюрократів здійснить відповідні дії, й ви станете адміністратором інтерфейсу. Зверніть увагу, що Фонд Вікімедіа вимагає двофакторної автентифікації для користувачів, які виконують цю роль.

Ви можете використати цей шаблон {{subst:RFIA|Username|Reason why you want to be an Interface Admin.}} для подання заявки на автоматичне створення форми.

Поточні заявки

None


Попередні заявки