Wikidruhy:Správci/Kontrola správců

This page is a translated version of the page Wikispecies:Administrators/Admin Review and the translation is 93% complete.

Pravidla pro kontrolu správců

Aktivita

Výkladu této části pravidel se věnuje tato stránka.anglicky

V souladu s pravidly pro správce na Meta-Wiki jsou neaktivní správci Wikidruhů (včetně byrokratů) zbavováni správcovských práv. Za "neaktivního" je považován takový správce, který během uplynulých 12 měsíců provedl na Wikidruzích méně než 5 editací a 5 akcí správce. "Akcí správce" se zde rozumí akce vyžadující použití nástrojů správce, zanesená ve veřejném záznamu.

Logs that specifically show admin actions can be found at XTools: 2023, 2024. These logs will only show activities that are admin-specific; they will not list more commonplace activities such as editing taxon pages or adding comments to talk pages.

Pokud správce ohlásí na nástěnce správců, že bude na určitou dobu nepřítomen (musí to být méně než 12 měsíců) a stanoví datum svého návratu do služby, pak je po dobu dvou měsíců následujících po uvedeném datu chráněn před odebráním práv správce.

Neaktivita: Proces odebrání práv správce v důsledku neaktivity

  1. Na správcovu diskusní stránku musí být umístěna šablona {{De-adminship warning message}}, upozorňující na hrozící odebrání práv správce, spolu s odkazem na tato pravidla. Dotyčný by měl být informován také e-mailem.
  2. Pokud dotyčný správce nezareaguje do 30 dní, budou mu práva správce odebrána.
  3. Pokud dotyčný správce zareaguje, nicméně v následujících 6 měsících neprovede alespoň 5 akcí správce, jeho práva správce budou odebrána bez dalšího upozornění.

Správce, který o svá správcovská práva přišel v důsledku neaktivity, ale předpokládá, že bude v budoucnu dostatečně aktivní, může o práva správce opět zažádat standardním způsobem.

Odebrání práv

Pokud správce nebo byrokrat pozbude svých práv, místní byrokrat zažádá o jejich odebrání u stevardů Meta-Wiki.

Dotyční by měli být o odebrání práv informováni zprávou na jejich diskusní stránce.