Предлошка:Админзаглавие

This page is a translated version of the page Template:Anheader and the translation is 100% complete.

Добре дојдовте на Администраторската огласна табла

Во овој простор корисниците можат да се обратат на администратор („сисоп“) за дејства како заштита на страница, бришење на спам или блокирање на вандали.
Ако ви е потребен преводен администратор, послужете се со Огласната табла за преводни администратори. За општи разговори, појдете на Викивидови:Селска чешма.

Почнете нов разговор.


Template used as header on the Administrator's Noticeboard.

Template parameters

ParameterDescriptionTypeStatus
No parameters specified